Вільшанський перстень-печатка.

15 березня 2013 - Stanley

Перстень вагою 7,5 грама, відлитий з бронзи у трискладовій ливарницькій формі.  Зображення герба розміщене на напівовальній поверхні розмірами 2,5 на 2,2 см.  В ньому присутні три основні геральдичні компоненти: щит, наметове поле та корона, тому воно може бути визнане як герб. Зображення щита, що є центром композиції зміщено донизу.  Фігуру у видовженому овалі  з певними припущеннями можна тлумачити як бандуру. Решта елементів зображення мають осьову симетрію притаманну для класичної геральдики.
  Навколо щита і над ним  зображена зброя та військові клейноди. По центру — три стріли. Далі, праворуч та ліворуч, розташовано по дві шаблі-шпаги.  Крім "класичного" козацького озброєння бачимо тут і палиці з шипами, що відносились до так-званої "сільської зброї"( до неї також відносять   серпи, коси, ціпи), яка як свідчать археологічні дослідження та літературні джерела також використовувалась у козацькому війську. ) 
   Доповнюють  композицію прапори, з полотнищами закріпленими на піках.
  Увінчує композицію герба  корона— широка та невисока —  такі називають «графськими» коронами на гербах ХVІІІ століття, що розміщені в Малоросійському гербовнику. Скоріше за все, корона-лише данина моді на бароко, що панувала в ті часи.

Від загального поля зображення відокремлене овалом.
  Дослідникам ще не траплялось знаходити подібні речі. Всі відомі козацькі геральдичні зображення мають значні відмінності і не дають можливості пов’язати вільшанський герб-печатку з будь-яким відомим дворянським, графським або козацьким родом. Легенда або девіз також відсутні.
   Можемо  припустити, що перстень-печатка з гербом могла належати комусь хто мав невисокий командний чин у місцевій козацькій ієрархії.і жив в ХVII-XVIII столітті. 

                                                                                              

Коментарі (0)

Коментарі відсутні. Ваш буде першим!

← Назад

Яндекс.Метрика